TRAKYA CAM
Kaplamalı Camlar

Kaplamalı Camlar : Buhar Fazda Kaplama - Laminar Vapor Coating (LVC)

Düzcamın üretimi sürecinde üst yüzeyinin kalay banyosu içerisinde yüksek sıcaklıkta buhar fazda metal oksit kaplanması ile elde edilmektedir.

TRC AURA REFLEKTA

Hat üstü kaplamalı reflektif güneş kontrol camı

TRC Aura Reflekta,Trakya Cam'ın hat üstü kaplamalı reflektif güneş kontrol camının markasıdır.

Float hattında renksiz camın bir yüzüne buhar fazda kaplama (Laminar vapor coating -LVC) yöntemiyle gümüş renkli reflektif bir kaplamanın uygulanması ile elde edilir.

Reflektif özelliği nedeniyle ışığın kuvvetli olduğu taraftan bakıldığında ayna etkisi yaratır. Örneğin gündüz saatlerinde içten dışa, gece ise tam tersine dıştan içe tek yönlü görüntü sağlar.

Kaplamalı yüzey içe (#2) gelecek şekilde kullanılır.

Tek cam olarak kullanılabilir. Temizlik için yumuşak deterjanlar ve yumuşak bez kullanılmalı, kaplamalı yüzeyler üzerinde zedeleyici ve aşındırıcı maddeler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Bu nedenle Isıcam® bünyesinde kullanılması tavsiye edilir.

Isıcam® yalıtım camı ünitesi bünyesinde renksiz düzcam veya ısı kontrol kaplamalı (Low-E) camlarla beraber kullanılabilir.

Parapet ve cephe kaplama uygulamalarında özel polyester folyolarla opaklaştırılabilir. Folyo opaklaştırma malzemesinin kaplamalı yüzey ile olan uyumu için folyo üreticisinin onayı alınmalıdır.

Lamine yapılabilir. Aura Reflekta lamine yapılırken ısıl kırılma risklerine karşı lamine camın tüm katmanlarının temperlenmesi ya da kısmi temperlenmesi tavsiye edilir.

Emaye baskı yapılabilir. Uygulama detayları için işleme ve uygulama kılavuzuna bakınız.

Bütün güneş kontrol camlarında ısıl kırılma riskleri vardır bu nedenle
TRC Aura Reflekta güneş kontrol camlarının temperli veya kısmi temperli kullanılması tavsiye edilir.

Kalınlık ve Ebatlar

Kalınlık
(mm)

Standart Ebatlar
 (mm)

Kalınlık Toleransları
 (mm)

4,0

3150x2250
3150x2500
3150x6000

± 0,2

6,0

3150x2250
3150x2500
3150x6000

± 0,2

Ebat toleransları, tüm anma ebatlarında ± 5 mm'dir

Kullanım Alanları

Ağırlıklı olarak giydirme cepheli konut dışı yapılar olmak üzere güneş kontrolü ve yansıtıcılık gerektiren bütün yapılarda; pencerelerde, parapetlerde, duvar önlerinde; ve çatı ışıklıklarında kullanılır.