Fakro Çatı Pencereleri

Pivot Pencereler çatı pencerelerinin en temelidir. Bunlar odaya temiz hava ve ışığın girmesini sağlar. Bu pencereler yalnızca merkezi pivot metodu ile açılır ve 180 derece çevrilebilir. Bu işlev dış paneli temizlemede ve tenteyi çalıştırmada kullanılır. Merkezi Pivot pencerelere dahili ve harici aksesuarlar takılabilir. Orta Pivot Çatı Pencereleri en çok çatı arası dönüştürmelerinde kullanılır ve tavan arası depolama alanının değerli bir yaşam alanına dönüştürülmesine yardımcı olur. İyi tasarlanmış orta pivot pencerenin kullanımı kolaydır.
İki parçalı menteşe sayesinde çerçeve pek çok değişik pozisyonda açılabilir ve böylece odaya giren temiz hava miktarı artmış olur.
Çerçevenin 180 derece dönmesi kolay temizlik ve bakım özelliği sağlar.
Fakro Çatı Pencelerinde diğer üreticilerin benzer boyutlarına oranla %6 daha fazla cam alanı vardır. Bu da odaya daha fazla ışık girmesini sağlar. Pencereler FTS-V ve FTZ-V olarak iki tipte üretilir. Her ikisi de aynı yüksek standardadır, ancak yalnız teknik özellikleri farklıdır.

Teknik Özellikler Aşağıdaki gibidir:

Tüm Pencereler standart olarak çift camlıdır ve enerji tasarrufu panelli tek odalı yapı kullanılan her cam 1.0W/m2K U-panel değerine ulaşır.(Tüm pencereler için 1,4 W/m2K U )ve ses izolasyonu 32 dB’ye kadardır.

Çamdan imal edilmiş, vakum empreye edilmiş ve akrilik vernik ile kaplı bir yapıya sahiptir.
V35 hava girişi

Pencere kolu çerçevenin alt kısmındadır, bu sayede kolay kullanım elde edilir.
e 90 derece arasındaki çatıalra uygundur. ( doğru eteklikle kaplantığı taktirde )
Geniş aksesuar seçeneği sunarlar.

FTP-W Çatı Penceresi

Kolay temizlenen beyaz poliuretan vernik ile kaplı FTP-W Penceresi ek nem direnci sunar.
Dört kat vernik ve ek köşe koruyucuları pencerenin tahta kısımlarını korur.

FTP-W pencereleri pekcok uygulamada ve ozellıkle de banyo ve mutfak gibi yuksek nem barındıran odalarda kullanılır.

FTP-W pencereleri beyaz ve kolay kurulumlu pencere istegi belirtilmis binalara ornegin Hotel ve Hastanelere de monte edilir..

Teknik Özellikler Aşağıdaki gibidir:

Tüm pencereler standart olarak çift camlıdır ve enerji tasarrufu panelli tek odalı insaa kullanılan her cam ünite 1.0 W/m2K UV değerine ulaşır.

Çamdan imal edilmiştir, vakumlu emprenye edilir ve 4 kat beyaz poliureten vernik ile kaplanir boylece dayaniklilik ve neme karsi direnc elde edilir. V40P hava girişi vardır.

Pencere kolu çerçevenin alt kısmındadır,bu sayede kolay kullanim elde edilir,ki iki pozisyonda acilmasini ve
genis aksesuar secimi sunar.

FTZ-V Çatı Penceresi

Pivot Açılım ve Ekonomik Fiyat

Orta pivot çatı pencereleri en çok çatı arası dönüştürmelerinde kullanılır ve tavan arası depolama alanının değerli bir yaşam alanına dönüştürülmesine yardımcı olur.

İyi tasarlanmış orta pivot pencerelerinin kullanımı kolaydır, iki parçalı menteşe sayesinde çerçeve pekçok değişik pozisyonda açılabilir ve böylece odaya giren temiz hava miktarı artmış olur. Çerçevenin 180 derece dönmesi kolay temizlik ve bakım özelliği sağlar. Her türlü elektrikli aksesuar ile kullanılabilir.

FAKRO çatı pencerelerinde diğer üreticelerin benzer boyutlarına oranla %6 daha fazla cam alan vardır. Bu da odaya daha fazla ışık girmesini sağlar.

Pencereler FTS-V ve FTZ-V olarak iki tipte üretilir. Her ikisi de aynı yüksek standartdadır, ancak yalnızca teknik özellikleri farklıdır.

Teknik Özellikler Aşağıdaki gibidir:

Tüm pencereler standart olarak çift camdır ve enerji tasarrufu paneli tek odalı yapı kullanılan her cam 1. W/m2K u-panel değerine ulaşır, (Tüm pencere için 1,4 W/m2K u) ve ses izolasyonu 32 dB ye kadardır.
Çamdan imal edilmiş, vaku emprenye edilmiş ve akrilik vernik ile kaplı.
V10 hava girişi.
Pencere kolu çerçevenin alt kısmındadır, bu sayede kolay kullanım elde edilir, iki pozisyonda açılmasını sağlar.
15 ve 90 derece arasındaki çatılara uygundur.
Diğer pencereler ile kombine edilebilir.
Geniş aksesuar seçimi

FTP-V Elektro Çatı Penceresi

Yeni FTP-V Electro pencere bir pivot FTP-V pencere olup, fabrika çıkışlı olarak uzaktan kumandalı açma, kapama ve aksesuar kontrolü sağlayacak cihazlarla donatılmıştır. Bu çatı penceresi, odanın herhangi bir yerinden kumanda edilebilirliği ve yağmur esnasında otomatik olarak kapanma özelliği sayesinde en üst seviyede çatı katı kullanım konforu sağlamaktadır.

FTP-V Electro çatı penceresi tüm çatı katı odalarına monte edilebilmektedir. Bu ürün özellikle pencere konumlarının kullanıcıların doğrudan ulaşamayacağı kadar yüksek olduğu odalar için tavsiye edilir.

24 cm.ye erişebilen servo motor çerçevenin açılıp kapatılmasını mümkün kılar. Elektrik kesintisi durumunda ya da dış panelin yıkanması gerektiğinde kolun 90 derece çevrilmesi ile servo-motorun bağlantısını kesmek mümkündür. FTP-V çatı penceresi dahili bir ZRD yağmur sensoruna sahiptir ve yağmur yağmaya başladığında çerçeve kapama fonksiyonunu devreye sokar. Tüm pencere fonksiyonları tek bir uzaktan kumanda ile yönetilir Komple entegre pencere kontrol mekanizması (kontrol ünitesi ve servo motor) iskeletin alt kısmına monte edilmiş olan şık bir alüminyum kapak altında bulunmaktadır.

FTP-V Electro çatı penceresi fabrika çıkışlı olarak 24V DC güç kaynağı ile çalışan 3 kanallı bir kontrol ünitesi ve ZC 24 servo motor ile donatılmıştır. Ayrıca ARF-E ve AJP-E elektrikli dahili aksesuarlarının ve ARZ-E harici kepenginin monte edilmesi için gereken bağlantı noktalan da mevcuttur. Bu aksesuarlar kontrol ünitesine tanıtılır ve aynı uzaktan kumanda ile yönetilir. Pencereler eğimi 15 ila 90 derece arasında olan çatılara monte edilebilir.

FAKRO sistemi Electro çatı pencerelerinin ve dahili/harici elektrikli aksesuarlarının standart çatı etekliklerine uygun biçimde montajına izin verir. Electro çatı penceresi montaj prosedürü, standart FAKRO çatı pencereleri ile çok benzerdir.

Pencerenin güç kaynağı 230V ile çalıştığından ilave bir kablo döşenmesine gerek yoktur. Tüm yapılması gereken kabloyu dahili güç hattına bağlamak ya da sadece fişini bir prize takmaktır. FTP-V Electro çatı penceresi tüm diğer standart FTP-V pencereleri gibi üretilmekte olup, odanın içine düzenli bir şekilde temiz hava akışını sağlayan yeni otomatik V40P basınçlı hava girişi ile donatılmıştır.

Aynı model FTP-W adı altında lamine edilmiş ahşap üzerine 4 kat beyaz poliüretan vernik kaplama ile de üretilir.

Çatı Çıkış Penceresi

WGT / WGI

WG çatı çıkış penceresi yanlızca içinde yaianmayan çatı katlarına yöneliktir.Çatıya kolay erişilmesine imkan verir ve iyi ışıklandırma sağlar. WG çatı penceresi üstten menteşeli bir tasarıma sahiptir ve çevresi dışa doğru açılır.

WG çatı pencersi iki versiyon olarak mevcuttur.
1.WG Güçlendirilmiş camlı 4H
2.WGI Çift Camlı

Özellikler:
Cam kaplama, hermetik contalı
Cam kaplama, hermetik contalı
Aliminyum çerçeve, gri toz boya ile boyanmış, iç kısmında çepeçevre sağlayan contalı.
Odananın havalandırılabilmesi için çerçevenin üç ayrı pozisyonda sabitlenebilmesini sağlayan kol.
Eğimi 15 ila 60 derece arasında olan çatılara monte edilebilir.
Kurşun apronlu üniversal eteklik entegre.