İzole Kiremit

Ege Bölgesi’nin tek renkli kiremit üreticisi olan İzole Kiremit, faaliyetlerine 1996 yılında başladı.

İzmir’in torbalı ilçesindeki 2400 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 10.500 metrekarelik tesislerinde üretimlerini gerçekleştiren İzole Kiremit, Ege Bölgesinin tamamının yanı sıra Akdeniz Bölgesine de hizmet vermektedir. Türkiye’nin ilk renkli kiremit fabrikası olduklarını belirten İzole Kiremit San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Ramazan GÜRSOY, “Türkiye’nin ilk renkli kiremit fabrikası olmamızın yanında Ege bölgesinde bu konuda lider konumdayız.

Zengin bir ürün çeşidine sahibiz. Beton kiremit olması nedeniyle de toprak kiremitlere oranla bir çok avantaja sahip olan kiremitlerimiz, çevreci, ekonomik ve estetiktir.” şeklinde konuştu.

 

İKİ FARKLI DOKUDA İZOLE KİREMİT

İzole Kiremitlerin, benzeri çatı kaplama ürünleri ile kıyaslandığında fiyatı daha uygundur ve toprak kiremit metrekarede 16 adet kullanılırken İzole Kiremit 10 adet kullanılır. İki farklı dokuda üretilen kiremitlerimiz çatılara renk getirir, doğal renkleriyle binalara özellik katar ve benzeri ürünlerin iki katı basınç ve mukavemetine sahiptir. Özel dokusu nedeniyle bünyesine su almayan, yaz-kış ağırlığı aynı olan ürünlerimiz, bünyesine su almama nedeniyle de dona karşı dirençlidir. Ebatları nedeniyle birim metrekare işçiliği hem çok kolay olan, hem de çok çabuk uygulanan İzole Kiremit, çatıların tüm detaylarını çözecek detaylara da sahiptir.